מכשירי "מיסוך"-מחוללי קול​

 

מכשיר מיסוך אינו "מכשיר TRT". אין כזה דבר מכשיר TRT... שכן מדובר בשיטת יעוץ והדרכה שאינה מחייבת שימוש במכשירים, אלא לעיתים ובהתאם לאיבחון ולמצב החולה.

 

במידת הצורך תוך הטיפול אפשר להשתמש במכשירי מיסוך - או בשמם הנכון יותר , מחוללי קול. אלה הם מכשירים המגרים על ידי צלילים מונוטוניים את מערכת השמיעה. צורתם כמו מכשיר שמיעה - כך שקיימים מכשירי מיסוך תוך אוזניים, או מכשירי שמיעה שבתוכם מובנית תוכנה של מיסוך וגירוי טיפולי לטינטון, ואפשר להשתמש גם במחוללי קול סביבתיים בלי מכשירים תוך אוזניים.

 המחוללים הסביבתיים הם מכשירים המשדרים אל הסביבה קולות טבע כמו רוח, גשם, גלי ים, מזרקת מים וכדומה.

מטרתם של המכשירים - משולבי מכשיר שמיעה, מיסוך בלבד או מחוללים סביבתיים, הינה לגרות את מערכת השמיעה בצלילים שהם חלשים למדי וקל להתעלם מהם. לרוב לא משתמשים בהם בעוצמה חזקה כדי למסך את הטינטון אלא יותר בתור גירוי נלווה למערכת השמיעה שאינו מסתיר את הטינטון. כלומר אמנם הם נקראים מכשירי מיסוך, אבל טכניקת השימוש הנכונה בהם היא גירוי במקביל לטינטון ולא הסתרה שלו (מיסוך פירושו הרי הסתרה למעשה...)                                

 

אנו משתמשים במכשירים אלה בכמה אופנים :

1. במהלך טיפול TRT לטיניטוס עיקש, המכשירים משמשים לגירוי מערכת השמיעה ולהסתגלות המוח לצלילים חלשים וחסרי משמעות קוגניטיבית, כך שניתן לאמר שהמוח מתרגל פעולת סינון ובהמשך מסנן את הטינטון.

2. במהלך טיפול TRT להיפראקוזיס, אנו משתמשים במכשירים אלה על מנת להסב את תשומת הלב האודיטורית לצלילים שונים מהצלילים המטרידים את המטופל. במצבים אלה המטופל מחזק את עוצמת המכשיר כשהוא נתקל בצלילים מטרידים.

 

 

שלח

*

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

*

*

*

 

*

מדור זה מיועד לקביעת תורים, ברורים שונים והודעות.  

אני לא עונה טלפונית כלל לכן חשוב להשאיר שאלה / בקשה ברורה ואימייל מדוייק כדי שאוכל להשיב. ניתן לשלוח פקס למרפאתי 04-8886012. 

 

 

052-4550111