טיניטוס והיפראקוזיס​

טיניטוס  והיפראקוזיס:  Hyperacusis & Tinnitus 

 

לפחות אחד מכל עשרה מבוגרים (ועד - 17% מהאוכלוסיה) סובל במהלך חייו מצפצופים עיקשים כרוניים באוזניים הנקראים טיניטוס ( Tinnitus ) או טינטון. צפצופים אלה יכולים ללוות אותו במשך כל שעות היום, ובעיקר הם מפריעים ומעיקים בזמן שהות בסביבה שקטה, למשל בשעות הלילה, או בזמן נסיון להרדם. רבים מהחולים סובלים מתופעות נלוות של דיכאון, חרדה, מתח ומחסור בשעות שינה, וחלק גדול מהם סובלים גם מחוסר סבילות לרעש (היפראקוזיס, Hyperacusis).

 

מרביתם של האנשים החשים בטיניטוס (75%) אינם סובלים מפגיעה באיכות החיים. הטיניטוס שהם חשים לא מטריד אותם ולא פוגע בשלוותם. הם חשים בטיניטוס רק כשהם במקומות שקטים במיוחד כאשר המוח אינו מקבל גירוי סביבתי מתחרה לרעש הפנימי.

 

חבלת רעש לאוזניים (מפיצוץ, רעש יתר בעבודה ואפילו דיסקו פרוע) יכולה לגרום לטיניטוס, כך שבארץ על רקע המצב הבטחוני התופעה שכיחה יותר מאשר במדינות בעולם המערבי. לאחר הלחימה בצפון ובדרום בשנים הקודמות, הסטרס הניכר והחשיפה לרעשים חזקים וחריגים של קטיושות קסאמים ופיצוצים, גרמו ליותר טנטון באיזורים אלה. 

 

חבלת רעש יכולה לגרום לליקוי שמיעה זמני, ולהופעה של תופעות כמו טיניטוס, תחושת מלאות באוזניים, ובמקרים החמורים בהם האדם נמצא בסמיכות ישירה לפיצוץ, גם לנקבים בעור התוף ולפגיעה בשווי המשקל. למרות כל זאת אל דאגה !! מרבית התופעות הפיכות, וברוב המקרים עם החלמת החבלה האקוסטית והשיפור במצב האוזן והשמיעה, הטיניטוס נרגע, ואף עשוי להעלם.

שלח

*

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

*

*

*

 

*

מדור זה מיועד לקביעת תורים, ברורים שונים והודעות.  

אני לא עונה טלפונית כלל לכן חשוב להשאיר שאלה / בקשה ברורה ואימייל מדוייק כדי שאוכל להשיב. ניתן לשלוח פקס למרפאתי 04-8886012. 

 

 

052-4550111