כבר הרבה שנים שאני פוגשת את המטופלים הסובלים מצפצופים באוזניים (טינטון).

אנשים מתוחים, עצבנים, כעוסים, דואגים, מיוזעים ובעיקר מפוחדים עד מוות. 

 

רובם ככולם אנשים בוגרים, מביני עניין, שמכירים את החיים וכבר עשו דבר או שניים.

ואז משהו משתבש באופן שמוציא אותם מהאיפוס, גורם להם לטפס על קירות, לתפקד באופן לקוי, לקרוא באינטרנט אל תוך הלילה ולהתייאש. משהו שגורם להם לחשוב שהם אולי משתגעים ושחרב עליהם עולמם. 

 

המטופל הטיפוסי קם בוקר אחד משנתו ומרגיש רעש באוזניו או בראשו, שאין לו מקור חיצוני. ישנם כאלה שהרעשים מופיעים אצלם לאחר שנחשפו לרעשים במשך שנים רבות בעבודה. ישנם אלה ששמיעתם ירדה, באופן זמני, בשל דלקת או בעיה זמנית ושולית, או בשל הגיל. חלק מהחולים עברו תאונת דרכים אפילו קלה, ולאחר התאונה התחילו לשמוע את הרעשים, ועוד סיבות שונות ומגוונות.

אולם לא משנה מה הגורם - המתח ואי הבהירות מלווים את כולם.

 

בהתחלה נדמה למטופל שהרדיו מקולקל, הברז דולף, או המקרר מרעיש, אולם באיזה שהוא שלב הוא מבין שאין מקור חיצוני לרעש, והולך לרופא. לא שהוא דואג יותר מידי, אבל הוא בהחלט זקוק להסבר והנחיות.

במרבית המקרים מבהיר לו הרופא שלצפצופים באוזניים קוראים טיניטוס, או טינטון, ושבדיוק כזה דבר היה לטיטוס באוזניים, עם היתוש. זוכר? "בטח זוכר", חושב המטופל, שלפתע הופך מאדם בריא עם רעש שמחפש הסברים, לחולה.

 

איך אפשר לשכוח את הסיפור על טיטוס הרשע? הקיסר הרומאי טיטוס כבש את ירושלים, הרס את חומותיה, ובתשעה באב שרף והחריב את בית המקדש. במסכת גיטין כתוב כי בשל האכזריות הנוראית שהפגין טיטוס, הוא נענש בכך שנכנס יתוש לתוך מוחו והוציא אותו מדעתו. והרי פרט לתשעה באב וחורבן בית המקדש, הוריש טיטוס למין האנושי את שער טיטוס המפורסם הנמצא ברומא ואת הטינטון המבהיל אנשים עד עצם היום הזה..... 

 ברור לחלוטין כי חולה השומע את סיפור טיטוס ישקע במרה שחורה. וכי למה לא? שהרי אם קיסר רומי הנורא, החזק והאיתן לא שרד את היתוש – איך יעמוד בכך האיש הפשוט? וכך, בשל בפליטת פה אחת קטנה של הרופא, החבר,  או השכנה "יודעת הכל" במכולת, חרב עליו עולמו של המטופל.

 

המידע המגיע לרוב מהצוות הרפואי בהמשך הוא לרוב ש"אין מה לעשות, תלמד לחיות עם זה".

גם למשפט לא מבוסס זה יש השלכות עצומות על מידת הייאוש והדיכאון שאליו שוקע האיש. אם משפטים שכאלה מגיעים מאנשי מקצוע, בעידן שבו מטפלים בסרטן וטסים לירח, אין זאת אלא כי מחלתו ממש אנושה. אנושה וחשוכת מרפא.

ועל כן מגיעים אלי אנשים מיואשים ומרוטי עצבים.

ומגיע להם, ולא רק להם, הסבר קצת יותר רציני. לא רק הסבר, אלא גם הבנה והקלה.

ולכן אני כאן.

במרכז הישראלי לטיניטוס, איבחון וברור רפואי של בעיות שמיעה, וטיפול רפואי ייחודי לפתרון בעיית הצפצופים באוזניים - טנטון, טיניטוס,  ולבעיית רגישות היתר לרעש - היפראקוזיס.

כמו כן ניתן לקבל חוות דעת משפטיות בנושא נפגעי עבודה / טנטון ליקוי שמיעה ומחלות מקצועיות. 

הטיפול, בראשותה של ד"ר טליה מרק, מומחית ברפואת אא"ג המתמקדת בטיפול בליקוי שמיעה וטיניטוס. שיטת הטיפול המיוחדת משלבת בתוכה תכנית TRT ומופנים אליו מטופלים מכל הארץ וכן מטופלים מחו"ל. אנו עומדים בסטנדרטים העולמיים של למעלה מ – 85% הצלחה ושיפור איכות החיים של המטופלים.

 

ד"ר מרק מוסמכת לטיפול בשיטת TRT לאחר שעברה הכשרות מיוחדות בתחום.

ד"ר טליה מרק

רפואת אף, אוזן וגרון

שלח

*

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

*

*

*

 

*

מדור זה מיועד לקביעת תורים, ברורים שונים והודעות.  

אני לא עונה טלפונית כלל לכן חשוב להשאיר שאלה / בקשה ברורה ואימייל מדוייק כדי שאוכל להשיב. ניתן לשלוח פקס למרפאתי 04-8886012. 

 

 

052-4550111